Ankara Buderus Servisi

Buderus Ankara Servisi

24Jun
Ankara  Buderus Servisi

Buderus Ankara Servisi

  • 2020-06-24
  • 0 Yorum

BUDERUS KOMBİ ŞOFBEN VE KAZANLARINIZI GARANTİLİ ONARIYORUZ

Kombi, şofben ve kazanlar yıl içerisinde yoğun bir şekilde çalıştırıldığından parça arızalanmaları sıklıkla görülebiliyor. Elektrik ve gaz ile ilgili ortaya çıkan problemlerin yanı sıra kullanıcı hatalarından dolayı ortaya çıkan arızalar da görülebilmektedir. Ankara Buderus Servisi uzman kadromuz Buderus marka cihazlarda yaşadığınız her türlü sorunda sizlere uzman desteği sağlıyor.

Şofbenler günlük olarak sıcak suyu kesintisiz alabildiğimiz cihazlardır. Buderus markası şofben konusunda hayli başarılı işlere imza atmaktadır. Şofbenlerde eğer herhangi bir arıza ortaya çıkmış ise arıza kodu şeklinde bunu LED ekranlarda görebilirsiniz.

Şofbenlerde LED ekran arızalarında kodu göremeyeceğiniz için arızayı anlamada da zorluk çekebilirsiniz. Genellikle şofben ana kart yanmalarında böyle bir durumla karşılaşabiliyoruz. Geniş çaplı bakımlarda ana kart bakımları da ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Şofbenlerde karşımıza çıkan bir diğer arıza da prosestat açık devre arızasıdır. Prosestat açık devre arızası gaz yolu ile alakalı bir sorundur. Gaz yolu dediğimiz kısımda ana kart, fan gibi parçalar bulunmaktadır. Bu parçalardan biri ya da birkaçı düzgün bir şekilde işlevini yerine getirmez ise bu probleme kapı aralayabilir.

Gaz yolu parçalarının hepsi Ankara Buderus Servisi teknisyenlerimiz tarafından kontrol edilmektedir. Herhangi bir problem ortaya çıktığında ve gerekiyor ise orijinal Buderus yedek parça temini ve montajı sağlayarak şofbeninizdeki sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Şofbenler konusunda gün içerisinde pek çok arıza kaydı alabiliyoruz. Şofbenin devreye girmemesi sorunu da şofben arızaları kapsamında karşımıza en sık çıkanlardan bir tanesidir. Şofbende voltaj sorunu kendisini göstermiş olabilir. Voltajın ölçülmesi gerekir.

Voltaj aralığının 195-253 V arasında olması önemlidir. Voltaj bu aralığın dışında ise voltajı sabitlemek gerekebilir. Aksi halde elektrik dalgalanmaları nedeniyle cihazınızda onarılması güç arızalarla karşılaşabilirsiniz. Ankara Buderus Servisi teknisyenlerimiz bu gibi konularda regülatör temini sağlayarak cihazınızda dengeli bir voltaj akımının olmasını sağlamaktadır.

KOMBİ TAMİRATLARINIZ İÇİN İŞ BAŞINDAYIZ

Sıcak su ve ısınma ihtiyacının karşılandığı bir diğer cihaz Buderus kombilerdir. Hem ev hem de işletmelerde Buderus marka kombiler sık bir şekilde tercih edilmektedir. Kombiler ile ilgili başınıza hiç beklenmedik arızalar gelebilir.

Örneğin kombi su kaçağı bunlardan bir tanesidir. Kombi su kaçağını bulmak için son teknoloji cihazlar kullanmakla beraber kaçak çok küçük ise bunu yardımcı kimyasallar yardımı ile bularak onarıyoruz.Ayrıca kombi su kaçırma durumu su tankı delinmeleri ile kendisini gösterebileceğinden bir delik oluşmuş ise anında müdahalede bulunuyoruz.

Kombiler konusunda karşımıza çıkan sorunlardan bir tanesi kombi su basınç arızasıdır. Kombilerin su basınç seviyeleri belirli bir devirde seyretmelidir. Su basıncı 1,5 barın altına indiğinde ya da 2 barın üzerine çıktığında bir problem ortaya çıkmış demektir. Sisteme fazla su eklenmiş olabilir ki böyle bir durumda su sızdırması ile karşılaşabilirsiniz.

Kombi belirli bir basıncın altına düştüğünde ya da aşırı yükseldiğinde kendisini korumaya almak adına kapatacaktır. Zaten arıza kodu ile sizleri de durumdan haberdar edecektir. Buderus kombinizde su basınç problemleri yaşadığınızda uzman desteği almak adına Ankara Buderus Servisi telefon hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kombiler konusunda su basınç arızasına benzer daha pek çok arıza ile karşılaşmanız mümkündür. Kombi ısıtmama, peteklerin çok ısınması, radyatörün üstü sıcakken altının soğuk olması, kombinin gürültülü çalışması, boru hattının tıkanması, üç yollu vananın arızalanması gibi durumlar karşımıza sık çıkan arızalar olmaktadır.

Yıllık bakımlar dahilinde Ankara Buderus Servisi kombi bakım teknisyenlerimiz gerekli tüm kontrolleri sağlayarak cihazınızdaki sorunu hızlı bir şekilde çözmektedir. Önemli olan arıza ne olursa olsun doğru bir şekilde tespit edilip onarılmasıdır. Bunu da bilinçli müdahaleleri ile uzman ekibimiz yapmaktadır.

Merkezi ısıtma sistemleri konusunda yoğun şekilde tercih edilen kazanlar konusunda da Buderus markasını tercih etmiş olan müşterilerimize gerekli tüm teknik desteği sağlamaktayız. Kazanlar konusunda da farklı arızalar ile karşılaşabiliyoruz. Kazanlar konusunda en sık şikâyet edilen arıza türü brülör arızaları olmaktadır.

MERKEZİ SİSTEM KAZANLARINIZ USTALARIMIZ TARAFINDAN İTİNA İLE ONARILIR

Brülör arızalanmış ise elektrik gitmiyor olabilir, gaz hattındaki vanalar kapalı olabilir, kazan panosu ve brülör panosu üzerindeki anahtarlar çalıştırma pozisyonunda olmayabilir.

Hepsinin tek tek kontrolü sağlanmalıdır. Ayrıca kazanın termik şalterleri ve varsa ekopaneli de mutlaka kontrol edilmelidir. Kazanlar konusunda pek çok arıza ile karşılaşabileceğinizden en ufak bir tekleme ya da sorunda Ankara Buderus Servisi operasyon merkezimizden gerekli teknik desteği isteyebilirsiniz.

Kazanların bir diğer önemli parçası hava fanıdır. Hava fanında da ortaya çıkabilecek arızalar cihazınızın çalışmamasına neden olabilmektedir. Hava fan kanatları ya da klapeleri kirlenmiş olabilir, hava fanında dengesiz dönüş olabilir, hava fanı gövdeye sürtüyor olabilir, hava fanı kaması gevşemiş olabilir.

Ayrıca hava fanı kanatlarında bir kırılma söz konusu da olabilir, kontrol edilmelidir.  Buderus marka kazanlarınız ile ilgili bu ve benzeri yaşayacağınız her türlü sorunda yanınızda oluyoruz. Ayrıca şofben, kombi ve kazanlarınız için yedek parça gerektiğinde sizlere zaman kaybettirmeden hızla temin ediyoruz.

İso 9001 belgeli firmamız Ankara merkez ve ilçelerde yıllardır Buderus marka cihazlara başarılı müdahalelerde bulunduğu için müşterileri tarafından sürekli tercih edilmektedir. Firmamız telefonla destek, online destek gibi imkânlar da sunan, bakım ve onarım işlemlerinde ekonomik davranan bir firma olarak kullanıcılarının yararına işlemler yapmaktadır. Ankara Buderus Servisi Ankara bölge merkez servisi olarak yıllarını bu işe vermiş uzman teknisyenlerden oluşmaktadır.

Ankara Buderus Servisi merkezlerine sadece Ankara merkez değil, bizlere tüm ilçe ve semtlerden de ulaşabilirsiniz. Nöbetçi teknisyen sistemi ile çalıştığımızdan gecenin bir yarısı da olsa sabahın erken saatleri de olsa kesinlikle müşterilerimizi mağdur bırakmıyoruz. Şehrin her bir yerine dağılmış gezici servis araçlarımızdan size en yakın olanını görevlendiriyor ve hiçbir şekilde zaman kaybetmeden sizlere yardımcı oluyoruz.

TÜM ANKARA BÖLGESİNDE AKTİF ROL ALMAKTAYIZ

 Buderus marka cihazlar konusunda Ankara merkez ve ilçelerde bulabileceğiniz en kapsamlı, en donanımlı hizmeti sizlere yıllardır olduğu gibi yine biz sunmaktayız. TSE standartlarında hizmet veren firmamız kapıda nakit ya da kredi kartı ile ödeme seçenekleri de sunarak müşterilerine bu konuda da yardımcı olmaktadır.

Güler yüzlü personelimiz, haftanın 7 günü aktif bir şekilde çalışan gezici servis araçlarımız ile bir teknik serviste aradığınız tüm imkânları sizlere Ankara Buderus Servisi farkı ve ayrıcalığı ile sunmaktayız.

  • Sayfamızı Paylaşın